Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

California EV

+7
Rocker
Maxster
Neli55
mguzzi
svarun13
Rudi
damian
11 posters

Stran 3 od 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Čet 19 Maj - 18:26

Crknil obratomer.... potrebno je bilo ponovno zalotati eno izmed ozemljitev/vzmeti v samem števcu.

California EV - Page 3 Image_11
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty H povezava

Objavlja  svarun13 Tor 14 Jun - 23:19

Alora

če predeluješ h povezavo, in odstraniš katalizator, a morata biti leva in desna cev povezana s tisto vmesno cevjo, oziroma, a morata biti povezani tako, da se lahko izpušni plini pretakajo vmes, ali ne?

če mora biti luknja vmes, da se plini mešajo, zakaj je to tako?

thx

svarun13

Število prispevkov : 23
Join date : 04/01/2010
Kraj : skoke

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Tor 14 Jun - 23:42

V angleščini, ukradeno iz http://mustangforums.com/forum/2005-2011-mustangs/96138-cross-over-exhaust-pipe-explained.html

Na željo sem prevedel...
-----------------

V primeru štiritaktnih motorjev je razlog za H povezavo naslednji:

Po delovnem taktu gre bat po cilindru gor, izpušni plini gredo skozi izpušne ventile, skupaj z ostankom eksplozije in zapustijo cilinder čez izpušni sistem.

Eksplozija ustvari 2 pulzna vala. Soničnega in termalnega.

Ko hitrejši sonični pulz zapusti izpuh, kreira vakuum v cevi za sabo in zrak bo vstopil v cev, da zapolni praznino. Ta zrak bo trčil z termalnim pulzom in povzročil, da bo pulz zamenjal smer.

V tem trenutku se izpušni plini vrnejo v cilinder, ko je izpušni ventil še vedno odprt in ne dopuščajo, da bi vsi plini zapustili cilinder in tako prepreči novi mešanici zraka/bencina, da bi zapustila cilinder.

Temu dogodku se reče "obrat" (? naj me kdo popravi) in poslabša performanse in življensko dobo ventilov in glav cilindrov. Sicer je pa ta dogodek pri dvotaktnih motorjih dobrodošel in poveča moč motorja - zato imajo tiste grde zavite cevi namesto lepih kromanih auspuhov (ane Zupi). Smile

Cilindri imajo običajno obrnjen - ali skoraj obrnjen takt, kar pomeni, da je pri izpušnem taktu enega cilindra drug v delovnem taktu. H povezava dovoli pulzom, da se porazgubijo naprej in nazaj po ceveh obeh cilindrov predno zapustijo izpuh in zmanjša efekt "obrata".

Vidi se tudi dosti motorjev brez H povezave. To so običajno umerjene cevi, kjer sta njihova dolžina in premer izračunana tako, da do "obrata" ne pride. Potrebno je le ločiti med izračunanimi cevmi ter doma spacanimi "dobro" izgledajočimi.


Nazadnje urejal/a Strom Čet 16 Jun - 16:42; skupaj popravljeno 2 krat (Reason for editing : Prevedeno v slovenštino.)
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  svarun13 Sre 15 Jun - 12:25

@strom, thanky you very many!

translating not needed:)

svarun13

Število prispevkov : 23
Join date : 04/01/2010
Kraj : skoke

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Sre 15 Jun - 21:03

Strom,zelo si želim prevod,mogoče so še druge v šoli mučili z nemščino,pa nas verjetno dosti ne obvlada angleščine.Evo pa imaš še en pir v dobrem!
Pozdrav-RUDI! Rolling Eyes
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Čet 16 Jun - 16:43

Your wish is my beer. Smile
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Čet 16 Jun - 23:19

Ja,moja želja,tvoj pir! clown
Pozdrav-Rudi!
Velika hvala za trud!!!
Meni sedaj,ko sem vstavil prazno H povezavo,ko spustim gas,poka v izpuhu(najbrž del mešanice goriva in zraka v ceveh).Pa mi je kar všeč.Je pa boljši navor pri nizkih obratih.

Ko boš kaj okoli Damjana skakal, ti lahko malce obrne TPS.
Mešanica bo malce bolj bogata (tovarniško je nastavljena že tako preveč revna - zaradi emisij), pokanja pa ne bo več.
Pri meni je obrnil za 4.3 stopinje. Fino je pa imeti zadevo priključeno na računalnik, da lahko točno nastaviš - zato Damjan.
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Sob 18 Jun - 14:26

Strom,hvala za nasvet!
Pred leti mi je pokalo v sesalnih ceveh,ko sem dodal gas,pa mi je Uroš malo zaprl zrak,rekoč da mi bo malo več trošil.Nekaj časa ni pokalo,porabil je res malo več,ampak po menjavi H povezave pa mi poka v izpuhih,kar mi je všeč.Samo se mi po Uroševem posegu od tedaj bolj mastijo svečke,to pa me moti.Sicer mi vžge,če mu "samo ključ pokažem".
Pozdrav-RUDI! Rolling Eyes
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  damian Ned 19 Jun - 15:51

Najbrž boš moral sinhronizirat vbrizg,potem pa še pogledat h povezavo ker ti najbrž vleče nekje noter zrak in zato poka. Ni vedno kriva mešanica zraka in goriva.
damian
damian

Število prispevkov : 234
Join date : 25/11/2009

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Ned 19 Jun - 17:20

damian je napisal/a:Najbrž boš moral sinhronizirat vbrizg,potem pa še pogledat h povezavo ker ti najbrž vleče nekje noter zrak in zato poka. Ni vedno kriva mešanica zraka in goriva.

Če je menjal H-povezavo, je to to... obrnit treba TPS, tako kot je bilo pri meni.
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Ned 19 Jun - 17:25

Damian,hvala za diagnozo!H povezavo bom pregledal,nastavitev računalnika pa upam,da mi bodo v MB lahko naredili.Če pa ne,mi lahko to ti nastaviš,kajne?
Včeraj pa mi je po dolgi 10letni življenski dobi preminil akumulator na Cali.Pokojnik je bil iz družine EXIDE.Na internetu sem videl,da jih prodaja Euroton,samo je vprašanje,če je na zalogi.Tega pa nisem mogel poiskati.Sicer pa tudi TOPLA ne dela slabe,pa še na zalogi so.
Lep pozdrav tebi in Urški!
Viva Guzzi!RUDI! Crying or Very sad
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Ned 19 Jun - 17:31

Strom,hvala za info,samo ne vem kaj je TPS in kje se nahaja.Na moji H povezavi pa ni senzorja katalizatorja,Cali je letnik 2001. Question
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Ned 19 Jun - 21:04

O2 senzor... kaj ni bil ta na krivinah pred H povezavo?

Šele zdajle sem malce bolj natančno prebral tvoje pisanje o Uroševih posegih... Kako je pa lahko zaprl zrak? Ponavadi pokanje v sesalnih ceveh nakazuje slab timing - vžiga ali pa ventilov.
Pokanje v izpuhu pa običajno slabo in nepopolno izgorevanje, kar je običajno posledica bolj odprtega izpuha in posledično bolj revne mešanice.

Res so imele pa nekatere cali nek potenciometer za nastavljanje mešanice na ECU... ampak pri svoji tega še nisem našel

Vsekakor bo pa verjetno Damjan bolj vedel od mene, kako in kaj... Nad tistim pokanjem pa vseeno ne bodi preveč navdušen, saj lahko poškoduje ventile... dolgoročno vsaj.
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  mguzzi Pon 20 Jun - 6:46

Rudi,
ob zamenjavi akumulatorja preveri še delovanje reglerja; po 10 letih ponavadi ne fila več, kot bi moral; izhodna napetost bi naje pri stand gasu znašala 13,5 V, pri cca. 3500 obratih pa vsaj 13,9 V.

Sem ga že zamenjal, pa Janezu tudi, pa mislim, da je tudi Markotov fuč.

lp
mguzzi
mguzzi

Število prispevkov : 107
Join date : 27/11/2009

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Pon 20 Jun - 11:00

Moj akku je bil žejen... dolil pol litra vode (destilirane, da ne bo pomote), pa spet dela kot mora...

Sicer jih pa kupujem tukaj:
http://www.top-start.com/
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Pon 20 Jun - 12:20

Sem naročil pri Eurotonu v MB originalnega znamke EXIDE 30Ah,ta mi je vzdržal 10 let,pa upam da do novi tudi dolgo živel,vsaj tako dolgo,kot bom jaz lahko jahal Cali.Pa še poceni je,na ceno 100 evrov je popust 15%,če vrneš starega.Naročil sem ga danes dopoldan,popoldan bo že iz LJ v MB.
Bom pa kontroliral tok polnjenja,mislim pa,da je vse OK.Ni mi težko vstaviti Am med aku in reglerjem.
Jutri pa se bomo dobili v Moto-parku na Partiz.c. v MB,okrog 18h.Bogdan,če utegneš,pridi.
Pozdrav-RUDI! Twisted Evil
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Pon 20 Jun - 21:02

Super... ceneje, kot sem ga jaz dobil v LJ.
Pomeri V, ne A....
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Pon 20 Jun - 22:51

Ne bo tudi škodilo,če izmerim amperčke,najbolj vidim,kako polni,pa da vem pri kakih obratih začne polniti.
Ne vem kakšen aku si nabavil,gel,ali klasiko na kislino.Moj je klasika.Imel sem pa tudi srečo,da sem na internetu videl da imam 15% popusta.
Pozdrav-RUDI! Laughing
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Ned 30 Okt - 23:33

Pozabil sem omeniti še en kos opreme, ki ga s pridom uporabljam jeseni/pozimi/spomladi in na daljših vožnjah - tavelika guzzi šipa.

Grda je ko pes, motor ne gre več kot 170, ampak vetra in mušic me lepo ubrani, pozimi pa mraza. Na daljših furah sem manj zmatran, se pa pozna občutno večja poraba pri večjih brzinah (avtocesta, 150-170 (Zupi, odstrani tisto enko spredej, da ne boš rekel da gonim), pa se je lučka za benz posvetila pri 137 prevoženih km).

Tudi sprednji del motorja se čuti, da je težji, tistih nekaj kil se pač pozna.
Sicer se pač raje vozim brez.

California EV - Page 3 Imgp0010
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Sre 23 Nov - 8:25

No, kej tazgale bi loh probal ščarat čez kakšno zimo... verjetno pa šele prihodnje leto.
Vsekakor mi je pa zelo všeč koncept. Brez nepotrebne navlake in kromanih letvic.

California EV - Page 3 August11
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Zupi Sre 23 Nov - 21:20

Goniš, goniš, Rudi ti pa poglej kaj je z reglerjem. Ta zadevca namreč počasi umira. Preveri napetost.
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Pon 23 Jan - 23:21

Moram do aprila menjati gume na Cali(16000km),pa sem v dilemi s čim obuti zadnjo kolo:ali zopet Metzeler ME880,ki mi je dobro služila,ali Metzeler Lasertec,kot mi je dal opcijo v Motorjetu?Če ima kdo od vas izkušnjo z Lasertec-om,ga prosim za mnenje.Pivo pade!
Tudi danes sem se fural okrog,prav prijetno je bilo!
Pozdrav-RUDI! geek Laughing
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Strom Tor 24 Jan - 10:12

Nisem preizkusil nobene od naštetih....
Lahko pa povem, da se zadnja Dunlop GT501 približuje počasi koncu z dobrimi 5000 kilometri, sprednja pa kaže neke razpoke...
Ko so bile nove, je bil motor malce bolj živahen, kar se tiče ovinkarjenja, vendar gume niso dajale neke samozavesti... z nekaj kilometri se je malce izboljšalo, vendar ne do te mere, da bi bil navdušen nad njimi. Po hladni cesti držijo zelo slabo, na mokrem so srednja žalost - malo bolje od avona, slabše od michelina.
Če bom našel ME880 ob naslednji menjavi, jih preizkusim, sicer pa ponovno na michelin (čeprav sem dobil samo 10.000 od njih).
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Rudi Tor 24 Jan - 11:49

Ja,Strom,mislim da je Metzelerjeva ME880 Marathon res zakon za Cali.Verjetno se bom odločil zopet za njo.Se hitro ogreje,v dežju je super,pa tudi vzdrži najmanj 15000 kilometrov,seveda pa se jo da tudi globoko položiti v ovinek.Do marca pa imam še čas za druga mnenja.
Lep pozdrav-RUDI!
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Zupi Tor 24 Jan - 15:55

Strom
Jaz bi še tiste svinjske rdeče nalepke pa zlate pokrove dol dal, kovinsko srebrna je prava.
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

California EV - Page 3 Empty Re: California EV

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 3 od 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu