Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Regler, akumulator- preventivni nasvet

+2
svarun13
damian
6 posters

Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  damian Ned 16 Maj - 22:24

V guzzi gradivu sem zasledil, da svetujejo menjavo kislinskih akumulatorjev na tri leta, ker ta z leti izgublja moč, po treh letih pa je že tako slab, da trpi elektronika, posledica tega pa je odpoved reglerja, ki niti ni tako poceni. Če imate možnost, pred sezono preverite stanje akumulatorja pri kakem servisu in ga po potrebi raje zamenjajte. Gelasti akumulatorji zdržijo enkrat dlje, jih je pa dobro prav tako preveriti pred sezono. Akumulatorju podaljšate življensko dobo tako, da ga pred zimo odstranite iz motorja in ga enkrat mesečno napolnite s polnilcem in shranite na toplem.
Veliko lepih in varnih kilometrov v letu 2010!

Lp Damijan Smile
damian
damian

Število prispevkov : 234
Join date : 25/11/2009

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Re: Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  svarun13 Pet 11 Jun - 20:24

zupi, sem našel tvoje opevane gel oddyssey akuje, http://www.odysseybatteries.com ampak ne vem, kje si jih ti kupil?

svarun13

Število prispevkov : 23
Join date : 04/01/2010
Kraj : skoke

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty akumulator

Objavlja  rdanilo Čet 27 Jan - 9:38

Pred sezono bom menjal kumulator ali mi lahko svetuješ kje bi ga kupil in ali je za nevado 750 20A? Kupila bi ga kje pri nas ne iz tujine po pošti. A je za Guzzija tudi kaj drugega priporočeno? Če ne ga bom vzel kar pri prvem prodajalcu, če se gre le za pravo velikost in A.
Nekje vem da se je Zupi o tem razpisal pa tega ne najdem.
lp
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Re: Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  Rudi Čet 27 Jan - 13:22

LP,Danilo!
Mislim,da je aku na Nevadi 30 Ah,vsaj na moji bivši 350tki je bil.TOPLA iz Mežice ima ustreznega za okrog 95 evrov.
Pozdrav-RUDI!
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 541
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Re: Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  Mario Čet 27 Jan - 14:02

Jaz sem ga za svojio Nevado kupil Boschevega tukaj :

Grajzar

Gel za Nevado je bil prevelik in se ga ni dalo zmontirati....
Mario
Mario

Število prispevkov : 40
Join date : 06/12/2009
Age : 60

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty akumulator

Objavlja  rdanilo Čet 27 Jan - 14:20

Hvala, sej neki takega sem tudi mislil. Imam pa izvod caratteristiche generali nevada 350/750 in v delu impianto elettrico je navedeno batteria 12V-20Ah, zdaj če je več Ah pa pojma nimam kaj se dogaja al je boljš, slabš al pa nevem kaj. Na stari pa ne morem dobit podatka kolk Ah ima. E-tech battery U1-9 ISO 9001 je vse kar piše na njej, ja pa že na videz kar kako leto že gor. Jaz mam motor od lani.
lp
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Re: Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  joze brdnik Čet 27 Jan - 14:39

Živijo Guzzisti !

Moj Le Mans bo letos star 7 let, pa imam še prvi akumulator 10 Ah sicer je gel varianta, pa me še nikoli ni pustu na cedilu. Je pa od Honde Hornet 900 kubikov, ker je originalnega nekdo v trgovini
olastninil.
Zgleda tak kot za skuterje hahaha !

Guzi je le Guzzi !
Jože
joze brdnik
joze brdnik

Število prispevkov : 22
Join date : 05/02/2010
Age : 66
Kraj : Preloge 20c

http://joze.brdnik@gmail.com

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Re: Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  rdanilo Čet 27 Jan - 17:57

Sem ga najdu pri Grajzarju po katalogu =
12V 22Ah 82€ Zenith
ok
hvala
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

Regler, akumulator- preventivni nasvet Empty Re: Regler, akumulator- preventivni nasvet

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu