Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge

2 posters

Go down

Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge Empty Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge

Objavlja  Fosn Pet 28 Avg - 8:19

Pozdravljeni,
Sem novi lastrnik tega motorja. Ko sem ga kupil, je bil v nevžganem stanju, brez papirjev, za mali denar. Prosim za pomoč, ker mi ga še ni uspelo vžgati. Ostalo vse ok, motor na kurbl se vrti, brzine se šaltajo, sklopka dela. Le elektrika ..žice so malo razvezane (luči, žmigavci, signalne lučke, start tipka...). Ključavnica je povezana. Vžig možen na kurbl in na zaganjač. Naredil sem že tole:
1. zamenjal bencin z novim
2. očistil uplinjača
3. ob vklopljenem ključu za kontakt, preveril in obe svečki imata iskro
4. vžigal ob vklopljenem ključu za kontakt na kurbl ( vendar brez akumulatorja), z zaugom, špricanjem WD 40 v vhod v vplinjače, A mora biti obvezno akumulator zraven, tudi če užigam na kurbl?. Če so iskre, pol užge brez akumulatorja.
5. Ko dobim tester...bom zmeril kompresijo
Pa zdi se mi, ko dam svečke ven, na niso dobile bencina. A bi moral uplinjače po ponovni namestitvi ..nekako zaliti z bencinom..odzračiti..ali bodo potegnili sami?

Sem pa po 2 mesecih iskanja ispel najti zadnjega registriranega lastnika in bom lahko naredil prepis, ter dobil papirje. Tako da bo šel v po vsej verjetnosti v projekt obnove čez zimo.Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge 20200610
Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge 20200710






Fosn
Fosn

Število prispevkov : 28
Join date : 05/06/2016
Age : 48
Kraj : Oplotnica

Nazaj na vrh Go down

Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge Empty Re: Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge

Objavlja  Strom Pet 28 Avg - 15:26

Sliši se zanimiv projekt Smile

Če je svečka suha, verjetno res ni dobil bencina. Lahko bodisi malo potolčeš po šalčki vplinjača z ročajem izvijača ali podobnim, lahko da se je igla plovca zataknila, ali pa poizkusiš z dlanjo zapreti zadaj vplinjač, pa nekajkrat obrniti mašino, da "pozauga" malo bencina. Ko roko umakneš, bi morala biti mokra.

Lahko tudi naliješ par kapljic bencina v cilinder skozi luknjo od svečke, jo priviješ in probaš ponovno. Vsaj zakašljati bi moral.

Sicer pa WD ni tako dober za vžiganje... poizkusi start spray.. dobiš na pumpi.

LP

PS: Poglej si še tegale.. čisto tako... ker je kul https://www.youtube.com/watch?v=3JDqXVn0T-M&list=PLZJS6Md1UOg3tHE1jjqFuPj4_OOs9w7Pq Smile
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge Empty Re: Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge

Objavlja  Fosn Pet 28 Avg - 16:29

Hvala za nasvet in video..bom poskusil, hvala in javim uspeh.
Fosn
Fosn

Število prispevkov : 28
Join date : 05/06/2016
Age : 48
Kraj : Oplotnica

Nazaj na vrh Go down

Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge Empty Re: Honda CB 250T Dream letnik 1978 ne vžge

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu