Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

barva kroma na krivini izpuha

+2
vinkop
skija
6 posters

Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  skija Tor 23 Okt - 13:37

Pozdravljeni.

Ker imate nekateri na forumu široko splošno tehnično znanje me zanima odgovor na eno vprašanje.

Namreč zanima me zakaj pride pri nekaterih izpuhih na Moto Guzzijih (verjetno to ni značilno le za MG) do spremembe barve koroma. Namreč opažam, da imajo nekateri rabljeni motocikli (Griso, V7) krivino izpuha na izhodu iz cilindra kot, da je prišel motocikel iz tovarne drugi pa močno obarvano modro-črno-vijolične barve. A je to vezano kaj na katalizator in pregrevanje izpuha?

Prilagam primer slike dveh V7 oba letnik 2012 oba z cca 300km.

primer normalnega izpuha:
izpuh kot nov

primer obarvanega izpuha:
izpuh obarvan


Hvala za odgovor
Lp, Simon


Nazadnje urejal/a skija Tor 23 Okt - 13:38; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : tiskarski škrat)
skija
skija

Število prispevkov : 25
Join date : 16/09/2012
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty splošen odgovor o možnih vzrokih

Objavlja  skija Čet 25 Okt - 10:28

Da moj post ne ostane brez odgovora sem našel nek splošen odgovor o možnih vzrokih, ki bo zadovoljil tako mene kot naključnega bralca foruma. V primeru mojega vprašanje o dveh Moto Guzzijih na sliki bi verjetno veljal vzrok št. 3.


Instructions Ways to stop or cover up bluing

1
Make sure your engine is tuned. Just like an automobile engine, motorcycle engines require tune-ups. If the air-fuel mixture or timing is not right, unburned gas can ignite in the exhaust pipe, causing bluing.

2
Air leaks can cause an excessive heat buildup. Check for any damage to the intake manifold, muffler and exhaust pipes that might allow air to enter. Also check that connections are tight and seals are not damaged or leaking. An exhaust valve not sealing can cause sudden bluing.

3
New motorcycle engines go through a break-in period. For the first several hundred miles, you may see bluing on the header pipe. Remove the bluing with polishes specifically designed to remove discoloration from chrome. If the bluing returns, you should have your engine and exhaust system checked by a licensed motorcycle mechanic.

4
Painting the inside of the exhaust pipes with a ceramic based liquid like DYNO-KOTE™ or Blue Shield can insulate the pipes from intense heat and bluing. Heat-resistant paint designed for wood stoves, engines and barbecues is another option, but the exhaust from a poorly tuned, high performance engine can exceed 1,000 degrees.

5
Although not a way to prevent bluing, many motorcycle owners simply choose to cover up the problem. Exhaust and heat shields come in a number of shapes and sizes and can be used to add decoration to the motorcycle or just to protect the exhaust system. Even though you can no longer see the blue, you should still have your engine and exhaust system checked on a regular basis to make sure they are operating properly.



Read more: How to Stop Bluing on Motorcycle Exhaust Pipes | eHow.com http://www.ehow.com/how_7275449_stop-bluing-motorcycle-exhaust-pipes.html#ixzz2AITxIZ3i

Lep pozdrav vsem Moto Guzzistom, Simon
skija
skija

Število prispevkov : 25
Join date : 16/09/2012
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  vinkop Pet 26 Okt - 9:18

Pozdravljeni!
Vsa jekla tudi nerjavna pri povišanih temperaturah obarvajo. Od 220ºC do 275ºC dobi jeklo lepo zlato rumeno barvo, naprej do približno 400ºC pa obarva vijolično in modro. Ker vemo, da temperatura ispušnih plinov pri izstopu iz cilindrov doseže tudi do 1000ºC je logično, da je obarvanost krivin posledica pregrevanja kovine.
Vzrokov pregrevanja pa je lahko veliko, nastavitev vplinjačev ali elektronskega vbrizga goriva, nastavitev kota vžiga, nastavitev ventilov, kvaliteta vžigalnih svečk,sinhronizacija cilindrov, siljenje motorja v visoke vrtljaje, vožnja v dvoje v visoke hribe, vožnja na veliki vročini poleti pa verjetno sem še kaj pozabil.
Ne smemo pozabiti, da so to zračno hlajeni motorji in je temperatura odvisna v glavnem od zraka , ki ga zajamemo v rebra cilindrov.
Moje mnenje je , da malo plave barve ne more škoditi, v primeru hudega pregretja lahko pride do okvare na batu, obročkih, ventilih in cilindrih ali celo blokiranja motorja, kar pa je že hudo nevarno. (Se mi je zgodilo v mladih letih na MZ-ju pri 100 km/h.)
Vzroke pregrevanja je bolj pametno odpraviti pri dobrem mehaniku, kot pa z raznimi prevlekami na krivinah ispuha.
Lp, Vinko.

vinkop

Število prispevkov : 27
Join date : 07/01/2010
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty preventiva, ne kurativa

Objavlja  skija Pet 26 Okt - 9:44


Se strinjam, z prekrivanjem lahko le podaljšaš neizbežno kar v tem primeru lahko pomeni hudo okvaro.

Se pravi pri starejših letnikih je pametneje opraviti preventiven obisk dobrega mehanika (v kolikor je ta obarvanost močna), ki bo znal oceniti resnost težave in odkrit vzrok pregrevanja.

Lp in hvala za odgovor.
skija
skija

Število prispevkov : 25
Join date : 16/09/2012
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  Strom Pet 26 Okt - 15:30

Prevelike panike le ni treba zganjati.

Če je na vseh krivinah obarvanost enaka, je načeloma zadeva OK. Če ni, potem se le malce pogleda nastavitve.

Če je pa kaj narobe, se pa veliko prej pokažejo drugi simptomi, kot pa obarvanost krivin... Smile
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  damian Sre 31 Okt - 16:57

Včasih niso tok šparali pa so naredili krivine iz dvojnih cevi( ena v drugi) in je bil krom dlje časa kot nov. cajti pa se nažalost obračajo- na slabše. Cena ekonomije. Crying or Very sad
damian
damian

Število prispevkov : 234
Join date : 25/11/2009

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  Rudi Sre 31 Okt - 19:06

Na naših Californiah so dvojne cevi,tako da ostajajo vedno "nove".
Viva Guzzi!
RUDI! santa
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  Strom Sre 31 Okt - 19:16

Rudi je napisal/a:Na naših Californiah so dvojne cevi,tako da ostajajo vedno "nove".
Viva Guzzi!
RUDI! santa

Na moji so, pa ne pomaga... Smile
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  Rudi Čet 1 Nov - 15:18

So menda kromali v ponedeljek po Novem letu!!! pale
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  Zupi Pet 2 Nov - 20:55

Izpušne cevi so bile dvojne-včasih, sedaj, ko živimo v času tako imenovanega napredka
so enojne, kje je torej napredek? V manjši porabi materialov ali pa tudi ne in modri barvi ali pa je to morda "nazadek"?
Pomeni pa tudi, da se voziš, kar je dobro.
Lp Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  skija Pon 5 Nov - 10:49

Ko govorimo o "včasih", ali obstaja kakšen bolj oprijemljiv datum ali to velja za vse modele? Predvsem me zanima kako je pri Grisu 850 2006-2008, ta me namreč najbolj zanima in sem že v neformalnih dogovorih za nakup takšnega lepotca?

Lp
skija
skija

Število prispevkov : 25
Join date : 16/09/2012
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

barva kroma na krivini izpuha Empty Re: barva kroma na krivini izpuha

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu