Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V7 II problem s števcem?

4 posters

Go down

V7 II problem s števcem? Empty V7 II problem s števcem?

Objavlja  cheeby Pon 23 Apr - 12:04

Pozdravljeni!

Pa da še tukaj povprašam za mnenje (upam da strokovno).

Imam V7 special II, kupljen 6.2017.

Problem je v tem, da števec ne kaže razdalje prevoženih kilometrov z rezervo. Se pravi, ko se lučka posveti za gorivo bi moral digitalen števec kazati "F-trip", razdaljo prevoženo z rezervo.

Pogovarjal sem se že z enim uporabnikom pa trdi da njemu normalno kaže, se pravi to funkcijo motor ima.

Preko uradne garancije smo zamenjali števec in so mi zatrdili da bo problem rešen vendar je zopet enako....

Zanima me če se komu svita kaj naj še naredim?

Moteče je pa to predvsem zato, ker delam po mestu kratke relacije in ne delam veliko km, zato je včasih na rezervi tudi teden, dva... in pozabim koilko imam še lufta...
PS: pa prosim ne mi utrujat s tem da nej grem takoj tankat ko se lučka posveti... Very Happy

Hvala in lep pozdrav!

cheeby

Število prispevkov : 5
Join date : 20/06/2017

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  Zupi Sre 25 Apr - 11:28

Števec je povezan z indikatorjem v rezervoarju- morda je tam kaj narobe?
LP
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  cheeby Čet 26 Apr - 12:53

Misliš s plovcem?

Verjetno potem tudi lučka nebi posvetila za rezervo...?

Nekako nimam odgovora, niti od uvoznika ali serviserja...

cheeby

Število prispevkov : 5
Join date : 20/06/2017

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  Zupi Pet 27 Apr - 15:30

Vsekakor bi preveril tudi omenjeno.
LP
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  cheeby Čet 24 Maj - 12:33

Sem zadevo dal naprej, bomo videli kakšen bo odgovor iz tovarne v kolikor sploh bo...

Imam pa še eno vprašanje: Ali vsi guzziji trokirajo mrzli? Namreč ko ga prižgem se takoj ne da peljati z njim, trokira kot da nebi imel zauga, pa baje da je avtomatski...?

Problem je v tem ker imam kar klančino iz garaže ven in nekako se ga ne da porinit, da mi bo pa par minut laufal v garaži predno se ogreje je pa malo smešno...

Nevem, do sedaj nisem imel teh "problemov" če lahko tako rečem... pa vendarle me zanima...

Ali pa vsaj preveč pričakujem od Guzzija....

cheeby

Število prispevkov : 5
Join date : 20/06/2017

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  damian Čet 24 Maj - 20:19

Očitno nisi nikoli imel prej kakega drugega motorja. Motor sem vedno prej postavu na centralca ga prižgal, tačas pa sem se oblekel. Prva minuta je za motor smrt, sploh če to delaš vsak dan. Lahko tud na izi z mrzlim spelješ, sam ti najbrž težko ker imaš klanec. Je pač tako, da bol k je motor nastavljen po euro normi slabše dela ker ne dobi dosti goriva. Sploh mrzel. Shocked
damian
damian

Število prispevkov : 234
Join date : 25/11/2009

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  Zupi Čet 24 Maj - 21:20

Še najboljš je če imaš garažo v pritličju...
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  cheeby Pon 4 Jun - 12:45

damian je napisal/a:Očitno nisi nikoli imel prej kakega drugega motorja. Motor sem vedno prej postavu na centralca ga prižgal, tačas pa sem se oblekel. Prva minuta je za motor smrt, sploh če to delaš vsak dan. Lahko tud na izi z mrzlim spelješ, sam ti najbrž težko ker imaš klanec. Je pač tako, da bol k je motor nastavljen po euro normi slabše dela ker ne dobi dosti goriva. Sploh mrzel. Shocked

No, to je moj 4. motor v 12 letih tako da nekaj izkušenj pa kilometrov imam, ravno tako sem tudi sam prešraufal nekaj mašin in delal predelave.... pa ne bom zdaj o tem...
glede na to, da sem novinec pri Motoguzzi firmi kot taki sem mislil, da ste tukaj strokovnjaki in se zato obrnil na ta forum...

Prejšnja je bila Aprilia, pa teh problemov nisem imel, pa je ravno tako "zajeban Italijan".

Da o Japonskih znamkah ne govorim, se vsedeš in pelješ....

Tudi sam vedno prižgem motor najprej, pa se nato oblečem, to narediš v minuti, nato je pa treba speljat je pa problem, vsaj pri tem... In logično da mi je čudno leta 2018 in pri vseh elektronikah, sistemih ki jih imajo motorji da je mrzlo speljevanje problem... Nisem si mislil da je Guzzi toliko zadaj, nevem niti zakaj potem E4 norma... In ne, tudi počas se ne da speljat, ko spuščaš počasi sklopko ga zamori preden spelje dejansko, če ti pa že rata pa cuka med vožnjo ali pa bohnedaj prestavit v drugo...

Do sedaj je praksa da je moral laufat vsaj 3-4 minute na mestu da je potem normalno delal, s tem da vsake toliko na mestu sam od sebe crkne pod "štantgasom" na mestu, pa ima nastavljene obrate na cca 1500...

Motor je star eno leto, še eno je garancije in nebi rad da bom po poteku garancije moral zamenjat in nosit stroške za veliko €, zato nekako bi rad uredil to v kolikor se da v roku garancije.

Mogoče sem pa preveč picajzljast in me take stvari nebi smele motit...? Saj je le Moto Guzzi....? Oziroma nevem kaj nej si druzga mislim o motorju, katerega cena novega je 9600€... Rolling Eyes


cheeby

Število prispevkov : 5
Join date : 20/06/2017

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  damian Pon 4 Jun - 16:26

Dokler je motor v garanciji je treba na servis peljat če je kaj narobe. Tko pač je... Jaz bi najprej manuale prebral da ne bi pol neumen izpadu. Je že bla ena taka fora s števcem, ko si natanku polno, pa števec za gorivo ni dokonca polno pokazu. Pol po zamenjavi števca ker ni blo ok ugotovimo, da bi blo dobro rezervoar mal preklunkat in res do konca napolnit, no pol je pa res polno kazalo...hehe.

tole je iz manuala:
Advanced functions (02_16)
Trip Fuel Function (if supplied)
This function counts and displays the distance
travelled with the vehicle in fuel
reserve.
When the low fuel warning light turns on:
• the Trip Fuel counter is automatically
shown on the left LCD display
(1);
• if key (A) is pressed again, the
Odometer or Trip can be viewed
again and scroll through the full
sequence of the three measurements:
Odometer - Trip - Trip
Fuel.
If the ignition key is set to "ON": • the Trip Fuel is not shown the
first sixty seconds (Reserve
sensor stabilisation phase).
Once this time is over, the Trip
Fuel is displayed automatically.
The Trip Fuel display mode is
the following:
- the TRIP symbol and point are activated
and the letter "F" is shown in the digit furthermost
on the left;
- the initial value is "0.0".

Ne vem kje pa vidiš, če tvoj motor ima to funkcijo, ker piše, da je dodatna opcija in ne serijsko na vsakmu motorju.

Lp Damjan
damian
damian

Število prispevkov : 234
Join date : 25/11/2009

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  cheeby Pon 4 Jun - 19:15

Hvala Damian, sem prebral navodila, pogovarjal sem se tudi z enim lastnikom in njemu kaže normalno...

Ah, če bi me vsaka malenkost motila potem ga že v štartu nebi kupil... Very Happy

Serviser mi je sicer trdil da bi lahko bil problem s plovcem, vendar potem verjetno tudi lučka nebi svetila, saj je pomoje povezana s plovcem...

No nevem, mogoče pa res nima te opcije, samo čudno da piše potem v navodilih in če je že na voljo kot dodatna oprema sem prepričan da se ne da dokupit... Laughing

Plan imam zamenjat tudi izpušni sistem pa bomo vidli če lahko eliminiramo tiste sonde in naložimo kako drugo verzijo na računalnik, pa če bo potem kaj manj trokiral...

cheeby

Število prispevkov : 5
Join date : 20/06/2017

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  damian Tor 5 Jun - 16:04

Oj, dokler je v garanciji naj servis zrihta mapo. Včasih so bli popravki takoj po tem ko je bil motor že v prodaji. Tko je blo tud z V7 I.
damian
damian

Število prispevkov : 234
Join date : 25/11/2009

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  Rudi Tor 5 Jun - 23:22

Hvala Bogu,da nimam takih problemov s Californijo,mi pri 69500 kilometrih lepo vžiga,normalno spelje v moj breg in lepo "prede" in vedno pripelje do doma...
Se vidimo v nedeljo.
Viva guzzi! Rudi Razz
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

V7 II problem s števcem? Empty Re: V7 II problem s števcem?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu