Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

5 posters

Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Čet 5 Nov - 17:45

Pozdravljeni,

Sem nova na tem forumu, ker sem tudi jaz postal ponosen lastnik Nevade 750 letnik 2000.
Nevado sem podedoval v nedelujočem stanju, sedaj bi jo pa rad spravil v delujoče stanje. Ampak še sedaj ne vem ali se mi sploh splača popravljati ali pa prodati. Ker mi je motor všeč in ker ima Guzzi nekaj v sebi bi ga raje popravil.
Po besedah od strica je prvi problem v menjalniku. Menjati se je dalo samo v 1 in 2 prestavo, v ostale ni šlo (no na začetku je vse delovalo). Nekje sem prebral, da je to bila bolezen Nevade 750. Drugi najhujši problem je v agregatu. Leva ojnica je prebila blok motorja in se spodaj zlomila. Tako, da bi moral zamenjati celoten blok motorja. Uplinjači so tudi malo mokri tako, da bi bilo potrebno pregledati še ostalo. Motor je v nedelujočem stanju stal cca. 5 let. Ima pa samo 28.000 kilometrov.
Ker sem z goriške okolice sem takoj poslal e-mail in par slikic Guzzi servisu Moto34 Tricesimo UDINE. Sporočil mi je, da bi s pomočjo starih in novih delov cenovno bil na 1.300€ do 1.500€.
Razmišljal sem tudi, da bi kje dobil samo motor in ga zmontiral gor.
Prosim za vašo pomoč in ideje in okvirno oceno stroškov.

LP. Guzzi64


Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Zupi Čet 5 Nov - 19:13

Pozdravljen, jaz bi na tvojem mestu kupil rabljeno mašino in menjalnik ter zamenjal oboje, cena ne bi smela biti niti približno ponujeni s strani servisa, ki si ga omenil. 600 eur razbita Nevada s celim motorjem in menjalnikom napr.
http://www.subito.it/accessori-moto/ricambi-moto-guzzi-nevada-750-verona-136890427.htm
LP Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Čet 5 Nov - 20:27

Končno eden da mi vlije malo upanja.
Torej si mnenja, da raje vzamem drug agregat kot pa, da starega popravljam.

Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  vinkop Pet 6 Nov - 7:08

Zelo dober predlog (Zupijev), boljšega boš težko našel. Je pa čudno, da je motor pri teh km v takšnem stanju.
Lp, Vinko

vinkop

Število prispevkov : 27
Join date : 07/01/2010
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Zupi Pet 6 Nov - 16:46

Takih mašin je dovolj na trgu, od 750 NTX so še cenejše med 200 in 300, problem so menjalniki, priporočam letnik 2003 ali mlajši so  "nova, izboljšnan generacija". Aja kaj so pa delal z tvojo Nevado, ?
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Pet 6 Nov - 20:45

Pozdravljeni,
Ok torej velja, da bom iskal drugi agregat z menjalnikom.
Kako pa je če bi jaz dobil motor od Nevade 750 katera ima elektronski vbrizg jaz pa imam uplinjače? Ali je motor isti, ali bi potem moral dobiti še elektronski vbrizg?
Opazil sem če, da je Zupijev link z razbito Nevado 750 stari model. Videti je še pipico za zaporo bencina. Verjetno je bolje, da se takih starih Nevad izogibam. Nekje spletu sem tudi zasledil Prodajo motorja za Nevado 750 ampak je bil motor črn??
Prosim če mi lahko strnite vse pametne napotke za nakup motorja+menjalnik ter tako to s seboj nosim kot sveto pismo Very Happy .
Aja še kako je končala Nevada tako hitro...Baje, da je lastnik po okvari menjalnika tiščal samo 1 in 2 prestavo do konca brez ogrevanja ali pa. In zanimivo je še to, da je ojnica prebila blok ko je bil motor na mestu in tekel na minimumu.
Na netu sem zasledil še tole http://www.subito.it/accessori-moto/moto-guzzi-trieste-124592908.htm

Lp.

Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Zupi Sob 7 Nov - 7:14

Tale mašinca na slikci je od NTX-750, verjetno od razstavljenega XPA-ja(črne barve). Ne kompliciraj, mašina je ista na vseh 750 ticah, elektronika (če bi jo dobil od Breve 750 napr., ne moti, fantje znajo narediti vse, ker je pri Guzzijih to še najbolj enostavno. Torej le mošnjiček moraš odpreti in bolj pogumno vstopiti v Guzzi wonderland.
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Sob 7 Nov - 10:18

Še nekaj. Ali veste kje v okolici goriške je kakšen zaupljiv Guzzi servis?

Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Rudi Sob 7 Nov - 10:29

Pozdravljen,ne vem tvojega imena!
V Kromberku imaš super serviserja:Marčelo Frančeskin,Industrijska c.9,pri Mercator centru. Tel.05-302-56-36.Dosti uspeha ti želim!
Pozdrav iz MB!Rudi.
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Sob 7 Nov - 18:18

Hvala Rudi.
Ampak sem slišal od ljudi ki hodijo tja, da zadnja leta malo štrajka z kvaliteto ali pa da nima več volje kot jo je imel.
Marčelota kot mehanika poznam že veliko let in je mehanik, da ga lahko iščeš.
Ampak ko ti drugi razlagajo eno potem še sam ne vem kaj je res in kaj ni.

Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Pon 8 Feb - 21:43

Pozdravljeni,

Ker imam rad, da se izve tudi kako stvari končajo. Vam sporočam, da sem motor popravil. Peljal sem ga k Moto34 Udine. Nekateri se sprašujete zakaj tja ali zakaj nisi kupil razbito Nevado? Tja sem šel, ker sem na Italijanskih forumih prebral da Gizzisti priporočajo ta servis. In ker je imel rabljen agregat. Razbitega ali rabljenega nisem kupil zato ker: ne veš kako je kaj z agregatom, menjalnikom. Na motor sem vložil kar veliko vsoto, ker motorja nimam namena prodati. Ko so star motor odprli je bila v menjalniku katastrofa, sklopka skurjena, cevke vse popokane, Motor pa kot veste zariban.... Motor je stal dosti časa nedelujoč in rezultati logični. Je pa tudi res, da ima motor 16 let. No drugi agregat so razdrli na kose, zamenjali vsa tesnila in semeringe, preverili stanje, zložili skupaj, vse nastavili, ščistili in nastavili uplinjače, menjalnik popravili, itd... Ob tej priliki sem zamenjal še obe gumi kateri sta me z montažo vred stali 230€(Continetal). Sedaj moram še kupiti akumulator. Lahko bi ga vzel pri njem ampak sem motor prej odpeljal. Na servisu so mi rekli, da naj naredim cca. 1500 kilometrov. Ter jim spet pripeljem, da mi nastavijo ventile ter uplinjače. Katero baterijo mi priporočate ter kje nakup na spletu.

LP.

Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Zupi Pon 8 Feb - 22:01

Jaz imam Oddysey na vseh treh, na Quoti že 8 let istega.
LP
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1298
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  vinkop Tor 9 Feb - 13:19

Imam v nevadi 750 dve leti YTX20L-BS 12V 18Ah MIGM, nabavil preko spleta nekje iz Ljubljane, dela v redu.
Lp, Vinko

vinkop

Število prispevkov : 27
Join date : 07/01/2010
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Guzzi64 Pet 19 Feb - 18:43

Pozdravljen vinkop.
Sem si nabavil baterijo ampak je bilo potrebno malo podložiti s stiroporjem, ker je kar veliko prostora.

LP.

Guzzi64

Število prispevkov : 8
Join date : 05/11/2015
Kraj : Goriška

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Strom Ned 6 Mar - 11:20

Super da si zrihtal... pa me veseli, da si delil izkušnjo s svetom Smile

Vse prevečkrat ni neke povratne informacije, ki pridejo prav naslednjemu s podobnimi težavami. Smile

LP
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč Empty Re: Nevada 750 crknila. Prosim za pomoč

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu