Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vžig pozimi (okvara?)

4 posters

Go down

vžig pozimi (okvara?) Empty vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  ales984 Pon 5 Jan - 18:29

Za vikend sem vžgal mojo zverino, da vidm če še laufa. Nevada 95 letnik Ga nism že dolgo, tko da je blo treba na kable ker je bil prazen aku. u glavnem...
Opazil sem da mi levi cilinder dolgo časa ni ogrelo na otip. Desni je že pekel, levi pa mlačen na pokrovu ventilov. Tudi izpuh. sej počas se je ogrel. Kapo s svečke sem snel, ko je tekel motor in je vzelo moč, tko da iskra pomojem je. obračal sem edino vijake za prosti tek - oba enako. rabim kakšen namig. hvala
ales984
ales984

Število prispevkov : 12
Join date : 04/05/2010

Nazaj na vrh Go down

vžig pozimi (okvara?) Empty Re: vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  vinkop Čet 8 Jan - 6:07

Pozdravljen!
Potrebna je sinhronizacija cilindrov. Seveda je dobro pred tem preveriti svečke, nastavitev ventilov, očistiti vplinjače šele nato je smiselno sinhronizirati. Ni težko. če si malo mehanika,napravo lahko narediš sam, lahko si sposodiš lahko pa tudi kupiš. O tem kako, se to naredi, je že ogromno napisano na tem in drugih moto forumih, registriraj se in išči. Če kar tako na pamet vrtiš vijake , ne moreš doseči enako delovanje obeh cilindrov. Lahko pa tudi obiščeš dobrega mehanika.
lep pozdrav vsem.
Vinko.

vinkop

Število prispevkov : 27
Join date : 07/01/2010
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

vžig pozimi (okvara?) Empty Re: vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  Strom Tor 13 Jan - 0:09

Predno preveč kompliciraš, zapelji se kakšen krog, da se malo prepuca vse skupej.

Če ne pomaga, spucat vplinjače, zamenjat svečke, pa gasa... ko je motor stal se sam od sebe ni mogel razštelat.
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

dspegel1 likes this post

Nazaj na vrh Go down

vžig pozimi (okvara?) Empty Re: vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  Rudi Sre 22 Dec - 18:18

Včeraj pa sem uspešno zalaufal mojo Nevado, prvič odkar sem jo v garaži lepo pokril. Na drugi obrat zaganjalnika je vžgala. Po nekaj minutah pa menjalnik v drugo, da se je tudi olje v menjalniku malo ogrelo.Akumulator sem dopolnjeval v delavnici na toplem, ker bi drugače mraz odvzel veliko kapacitete in bi najbrž samo malo obrnil.
Ob tej priliki želim vsem vesel Božič in srečno Novo 2022.
Pozdrav-Rudi.
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 542
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

dspegel1 likes this post

Nazaj na vrh Go down

vžig pozimi (okvara?) Empty Re: vžig pozimi (okvara?)

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu