Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pozdravljeni znova

+2
kofi
karli123
6 posters

Go down

pozdravljeni znova Empty pozdravljeni znova

Objavlja  karli123 Pon 30 Maj - 19:31

oj
lep pozdrav od navdušenega guzista dva meseca (pa slabo vreme)pa je že cca 2000 km za mano sem zeeeeeeeelo navdušen nad mojo nevado. b.p.- dela ko šus haha- mal ga je damjan porihtal kupil nove gume pa gre... No sedaj spet mal pri dr. spustil semering na prednjih vilicah... pa nč hudga .
vožnja čisti užitek ,če sem sam sploh nevem katera prestava je dam gas lepo se strese pa potegne,
ko sva dva tudi ni veliko prestavljanja ...res pa da vozim počasi do 90 edino mal sem probal na AC pa mi ni bilo všeč od 120 naprej je muka ..to je res motor za uživanje v lepi zmerni vožnji .Pokuri 5-5,5 na 100 vsakih 200 km grem dotočt gorivo cca 10E velikokratme ljudje gledajo ko se prpelem, pa ne zaradi moje lepote.
guci je res zakon
lp karli
karli123
karli123

Število prispevkov : 22
Join date : 24/03/2015
Age : 59
Kraj : trbovlje

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  kofi Pon 30 Maj - 23:19

Pozdravljen Karli

Še en navdušenec nad Guzziji Very Happy. Tudi sam se rajši vozim z Nevado, kot s Hondo, to uporabljam večinoma za daljša potovanja v dvoje. Guzzi je pa za "gušt" Smile To je motor za uživanje. Ne razganja ga od moči, je pa zato vožnja manj stresna. Najbolj mi je všeč njegova teža in zvok, ter seveda dizajn. Večinoma vozim 90-120 km/h, več kot 150 km/h jo pa še nisem pognal, čeprav sem slišal, da naj bi potegnila tja do 170 km/h. Ta motor ni narejen za tiščanje. Ima premehko vzmetenje in preslabotne zavore, vodljivost je pri zmernih hitrostih sicer dobra in tačke ne podrsajo ob asfalt pri močnejših nagibih, kar je ponavadi težava čoperjev in kruzerjev.

Lp Boris
kofi
kofi

Število prispevkov : 150
Join date : 26/12/2011
Kraj : Litija

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Fosn Ned 5 Jun - 20:34

Zdravo Karli

Sem kupil oziroma rešil muk potem tisto izredno poceni Nevado 750 v LJ. Manjkajo ji sam nove gume, ter izpuhe moram pošlihtat, ker jih je kr z bronzo pošprejal, ko so zarustali, servis in ostale malenkosti. Hvala za nasvete kaj moram pri ogledu in preskusih pazit ( je pa itak bil tast zraven, ker ma enakega). Motor zažiga, počasi odpravljam pomanjkljivosti in delam izpit za A, ter spravljam skupaj motorističnoi opremo (obleke, čelado, škornje....). Tako bom po dolgoletni želji postal motorist. Ker odpravljam pomankljivosti, sem odmontiral prtljažnik z naslonom in vetrobransko streklo.


Lp iz Oplotnice
Aleš

[img]pozdravljeni znova Mh7och[/img]
Fosn
Fosn

Število prispevkov : 28
Join date : 05/06/2016
Age : 48
Kraj : Oplotnica

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Strom Pon 6 Jun - 10:41

Aleš, lepa! Smile

Se samo meni zdi da sta levi in desni izpuh zamenjana?

Sicer če bi kaj lepšega gor nataknil, so louisovi univerzalni konični dolgi prav fletni... pa še hud zvok dajo guciju (v35), delajo pa tudi na večjih kubaturah (yamaha xs 1100). Smile
https://www.louis.de/artikel/universal-auspuff-conic-long/10027110?list=186264353&filter_article_number=10027110

Uživaj, pa veliko varnih km! Very Happy
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Fosn Pon 6 Jun - 11:06

Zdravo

Hm.. možno da sta zamenjana..nisem čisto detaljno gledal.ozirom s tastovim primerjal, bom preveril.
O..super hvala za link. Pa bosta tale univerzalna izpuha iz linka točno pasala ( nosilci, nataknitev na cev..) ali bom moral kaj prirejat? Ker je ugodno.

Hvala ina srečne km pošiljam nazaj.

Lp
Aleš
Fosn
Fosn

Število prispevkov : 28
Join date : 05/06/2016
Age : 48
Kraj : Oplotnica

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Strom Pon 6 Jun - 12:24

Poleg dobiš še reducirne nastavke, nosilec je pa univerzalen... lahko ga doma malo pokriviš pa morda izvrtaš luknjo, če ni na pravem mestu. Mogoče ti bo pasal pa tudi originalni od guzzija.
Kar bo treba mogoče edino paziti je centralno stojalo. Nekaj malega tehničneg znanja pa macola, pa bo... Smile

LP
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  karli123 Tor 12 Jul - 10:55

Ojla spet jst
Prevozil cca 4000km edina pripomba je vizir..kupil bi vecji-visji kje se to dobi ali kdo ve
Hvala karli
karli123
karli123

Število prispevkov : 22
Join date : 24/03/2015
Age : 59
Kraj : trbovlje

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  mtvist Sre 13 Jul - 9:23

Zdravo,

jaz sem se dolgo časa vozil brez, potem sem montiral ta mali vizir in ga še isti dan po 30 minutnem testu navadna cesta - avtocesta, odmontiral dol in od takrat ga ne uporabljam več (tok zraka je vizir tako usmeril da vožnja ne samo da ni bila prijetna, v čelado sem dobil tako fine vibracije, da sem na avtocesti pri 110 km/h videl 8 pasov, da ne omenjam kaj vse je motilo sopotnico:).
Brez vizirja do 120 km/h nimam nobenih problemov s tokom zraka, ta motor pa itak ni grajen za kaj večje brzine.
Predlagam da ga odmontiraš pa probaš kakšna je vožnja brez vizirja, preden kupuješ večjega.

LP Mitja
mtvist
mtvist

Število prispevkov : 18
Join date : 07/12/2009
Age : 46
Kraj : Naklo

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Fosn Pon 1 Maj - 18:56

Pozdravljeni

Mojo kupljeno Nevado 750 sem potem lansko leto porihtal. Zamenjal sem izpuhe, vrgel dol vizir (prodam komplet vizir z nosilci, stare izpuhe in ščite ročk - mali oglasi)  ker je tudi mene nabijal v glavo, našel še star dober kovček z nosilno ploščo znamke Givi, v njega gresta notri dve čeladi, menjal gume, naredil servis... (slika). Naredil izpit in užival v vožnji do konca sezone.
Letos pa mi nekaj trokira ko dam po gasu, kot da bi jo zalivalo, včasih tudi obrati ne padejo ali pa počasi na 1000, ko spustim gas. Pa rad bi povišal gas praznega teka, ker mi občasno ugaša. Nekaj sem štelal uplinjača, sem še bolj porušil zadevo...sem pol si naredil domač manometer (iz youtube), da sem nazaj nekako sinhroniziral. Vendar še vedno ni v redu. Ali vleče kje fouš zrak, ali so uplinjači za očistit, ...prosim za kak nasvet. Svečke sem zamenjal.
Prosim, če ima kdo kontakt od kakšnega Guzzi majstra blizu mene Štajerska (Oplotnica), da mi uplinjače ponovno naštela ali očisti ali kako drugače zrihta. Ali pa mogoče kdo malo napiše, kaj naj storim...ni panike se tudi sam lotim zadeve, vendar z motorji razen APN niam še izkušenj.(prilagam sliko uplinjača..kjer sta gor dva vijaka....s katerim se kaj nastavlja...nekaj sem sicer našel na netu.)

Ob enem tudi iščem manjkajočo krom plastiko na desni strani pod sedežem in gum za postavljanje km števca na nulo (oboje obkroženo z rdeče).

pozdravljeni znova 2dvna1i
pozdravljeni znova 2myx92e
Fosn
Fosn

Število prispevkov : 28
Join date : 05/06/2016
Age : 48
Kraj : Oplotnica

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Strom Sre 3 Maj - 9:30

Uf... krom plastika/pleh... stein-dinse koda 31469081, 30€ nekje pride nova, vendar ni na zalogi trenutno.

Prav tako za gumb za resetiranje števca, čeprav mislim, da imam mogoče od novejše. Ko pridem danes v delavnico preverim za ziher. Sicer je pri stein-dinse koda 19762810 in te pride 4,90€.

Gumo od vplinjača do cilindra pa le zamenjaj. Je tudi znotraj ustrezno oblikovana, da ustvari laminaren tok zraka, kar ustrezno pomaga pri delovanju motorja. Nova pride 8,40€ prav tako pri www.stein-dinse.biz koda 19114360-Z

Nekje sicer imam še eno višjo šipo, lahko preveriš ak ti ustreza, mislim pa, da je neka univerzalna givi, dam za 20€ Smile
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  vinkop Čet 4 Maj - 21:21

Imel sem podobne težave, kljub sinhronizaciji in čiščenju uplinjačev, menjavi kablov za svečke in zračnega filtra je motor občasno "cukal" tam nekje pod 3000 obrati. potem sem montiral dodatni filter za bencin in sedaj imam tri leta mir. Če imaš kovinski rezervoar se z leti nabere dosti umazanije, ki jo obstoječi filter v rezervoarju spusti mimo.
Lep pozdrav,Vinko.

vinkop

Število prispevkov : 26
Join date : 07/01/2010
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty pozdravljeni

Objavlja  karli123 Ned 7 Maj - 11:56

fosn lepo si uštimal nevado lej dans sem zasledil na bolhi dele za nevado pa poglej če je kej...

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/deli-za-motorna-kolesa/ostali-deli-za-motorna-kolesa/moto-guzzi-2oo5-2o10-1319385386.html?aclct=1493893217&kw=moto+guzzi

lep pzdrav karli
karli123
karli123

Število prispevkov : 22
Join date : 24/03/2015
Age : 59
Kraj : trbovlje

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Fosn Pon 8 Maj - 16:26

Pozdravljeni

Odmontiral in očistil sem vplinjača. Res, guma od vplinjača do cilindra je kr ena ki se menda uporablja za vodo pri hladilniku vode od avta, znotraj pa je dal kovinsko cev. Ker je trda (objemka jo ni stisnila), mi je pri tem vleklo zrak, zato se vrtljaji niso znižali in je cukalo. Istočasno sem ugotovil, da se štoflca z iglo v uplinjačih nista sinhrono vrnila v izhodišče, oziroma ko sem  dal po gasu je en vplinjač znatno bolj prej odprl uplinjač kot drugi. Razlog za to je zatik gas zajle, kjer se razdeli na dve pod rezervoarjem za gorivo. Zaradi teh dveh razlogov mi sploh ni uspelo uplinjača sinhronizirat in nastavit.
Hvala Strom...naročil sem obe gumi in gumb za postavljanje števca na nulo. Javi velikost stekla?
Hvala karli 123....sem kontaktiral prodajalca na Bolhi in v sredo dobim manjkajoči krom plastiki.

Zgleda da bom tudi jaz vzljubil Guzzije, ker tole mi bo uspelo, da bom sam popravil.

Malo vas bom zasipal z vprašanji:
1. A Californija ima večji okvir, je večja in je višji rang kvalitete od Nevade? Namreč sem velik 185cm in se mi pri Nevadi zdi, da mi ni čisto komot - premajhna, stopalke preveč nazaj? Zlasti ko imam sopotnico, se ne morem nagnit čist nazaj, da bi roke imel manj pokrčene.

2. Svečke so bile not NGK BR8BES...prodajalec mi je dal bojda ekvivalent Champion N9YC (daljša za cca 1mm)...je prav?

3. Kje se kupijo komplet ročice - stopalke za odpočit noge, ki so privijačene na zaščitni okvir?

4. A se na mojo Nevado da montirat...kazalnik prestave?

5. Disk ploščice ....in torbico spredaj na vilicah najceneje kje?

Hvala za odgovore pomoč in debate?

Bo kakšna otvoritev sezone - skupna vožnja, da dam za pir?
Kje se včlanim v vaš klub?
Fosn
Fosn

Število prispevkov : 28
Join date : 05/06/2016
Age : 48
Kraj : Oplotnica

Nazaj na vrh Go down

pozdravljeni znova Empty Re: pozdravljeni znova

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu