Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakup - Breva 750

+7
Strom
Zupi
Klemmy
Jerry69
Frenk
Rudi
O.K.
11 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  horex2 Pon 23 Maj - 9:48

pirelijeve se držijo ceste, se pa hitr obrabijo...

horex2

Število prispevkov : 257
Join date : 05/10/2014
Kraj : trbovlje

Nazaj na vrh Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  skija Pon 23 Maj - 13:46

Jaz sem vzel Dunlop Arrowmax SteetSmart za v7 (zadnjo). Za zdaj boljši občutek kot Pirelli (je pa bla že kar obrabljena).

Na wildguzzi sem bral, kdor je probal Dunlop, jo je praviloma postavil pred omenjene Pirelli, Michelin, Bridgstone, Metzeller

skija
skija

Število prispevkov : 25
Join date : 16/09/2012
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  Strom Tor 24 Maj - 8:30

Odvisno od stila vožnje. Če motor zapusti garažo sem pa tja, bi priporočil karkoli, le da ni dunlop.
Zadnji par mojih dunlopk na cali je šel v reklamacijo, dobil sem eno novo gumo, pa jo šenkal.. se imam preveč rad. Smile

Nepredvidljiva, zadnja je šla po 2500km, sprednja je razpadla/se olupila. Motor je bil vse prej kot stabilen, dokaj nepredvidljivo se je držala ceste, v ovinek je šlo z le z veliko jajc in sreče. No ja, prvih 1000km je bilo OK, saj so se odrezale bolje kot popolnoma iztrošene michelin. Preizkusil nekaj arrowmax/GT501/sportsmart modelov.

Zaenkrat sem bil zadovoljen z:
michelin pilot activ: cca 10.000km lepe vožnje ali 7500 manj lepe, lepo gre v ovinek, dobro drži, tudi po dežju.
Sava M-Racer: Preizkusil le zadnjo, ker sprednje ni ustrezne dimenzije za cali. Obnaša se podobno kot michelin, je enkrat cenejša (cca 60€), vendar se prej iztroši. Drži se ceste pa še celo malo bolje.

Preizkusil sem še:
Metzeler ME880: Zdrži dosti kilometrov, bi bila dobra touring guma, vendar drži cca 5% manj kot michelin. Po nekaj zaviranjih v sili (ne zanalašč), sem se odločil, da je ne vzamem več. Imam rad svojo glavo. Smile

Avon Road Rider/venom x: Najboljši oprijem, lepo gre v ovinek, slabša v mokrem in vprašljiva dobavljivost.

Conti Sport Attack (in 2): Preizkusil dimenzije za cestake (120/180) na nekaj japoncih. Top shit. Brez pripomb.

Torej če povzamem... sava/mitas, če dobiš dimenzijo, sicer michelin pilot activ. To je pač le moje skromno mnenje glede na osebne izkušnje. Morda ima kdo drug kakšne drugačne.

PS: Običajno ne vozim ravno turistično, razen po naseljih. Smile
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  vinkop Tor 31 Maj - 13:35

Na Nevadi 750 sem dal gor obe Dunlop Arrowmax SteetSmart, prej so bile michelin. Po 7000 km je bila zadnja zrabljena, sprednja ima še polovico profila. Kakšnih težav nisem občutil , zato sem montiral spet isto znamko. Vozim turistično v dvoje ali pa malo + ko sem sam.
Lep pozdrav, Vinko

vinkop

Število prispevkov : 26
Join date : 07/01/2010
Kraj : Kapla na Kozjaku

Nazaj na vrh Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  skija Tor 23 Maj - 12:53

Če se nadovežem tle, po zamenjavi zadnje Dunlop (prej Pirelli) za zdej nimam pritožb (vožnja bolj mestna + kakšen vikend izlet in špura po dolini Besnice).

Mal gledam, če bo rablo zamenjat še prednjo (zdej še Pirelli) in je Michelin (ki je po izkušnjah Stroma zelo dobra) precej cenejša od Dunlop (Michelin pnevmatika 100/90-18 56V Pilot Activ cca 71 eur, Dunlop 100 / 90-18 56V ARROWMAX STREETSMART pa se da dobit za nekje 86 eur).

Pol ni dosti za razmišljat kot Michelin?
skija
skija

Število prispevkov : 25
Join date : 16/09/2012
Kraj : Ljubljana

Nazaj na vrh Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  Strom Tor 23 Maj - 12:58

Po izkušnjah: Dunlop... mogoče qualifier II, po pričevanjih drugih pa gp racer, ostalo (arrowmax, gt501 katastrofa, ostalo pa se sicer lahko pelješ, le dobro ne).
Z Michelin sem bil zadovoljen... mogoče pa pogledaš, če ima Sava/Mitas kaj v ustreznih dimenzijah... se tudi super pelje, le malo manj km sem naredil (pač na ustrezno težjem motorju).

Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Nakup - Breva 750 - Page 2 Empty Re: Nakup - Breva 750

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu