Naš Moto je Guzzi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CENTAURO --- KUPIM !!!

5 posters

Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Pon 2 Dec - 9:33

Pozdravljeni,
odkar sem prodal svojega Guzzija me baše nespečnost in ko spim pa me tlačijo more. Občasni znaki tresavice in izpuščaji so tudi indikatorji, da bo treba spet enega kupit, če ne, sledi v finalnem stadiju smrt (t. im. anaguzzistični šok). Torej lep prosim, če morda obstaja kdo, ki bi prodal Centaurota ali morda pozna koga, ki bi ga prodal, naj mi sporoči, preden se mi stanje še poslabša. SmileSmileSmile

Viki ga baje še ni prodal, ampak njegov je baje (poročilo kolegov, ki so ga šli pogledat) tako zgonjen, da bi ga bilo treba pol zamenjat, kar pa spet ni to to. Skratka Viki, ali zelo poceni ali pa raje ne.

Hvala lepa vsem in lep pozdrav,
Uroš.
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Rudi Pon 2 Dec - 21:12

Uroš,LP!
Centaurota,super vzdrževanega ima Branko Nabergoj iz MB,samo ne vem če ga prodaja.Velja vprašati,več kot ne,ti ne bo rekel.Pokliči ga na 041-684-638.
Pozdrav-RUDI!
Rudi
Rudi

Število prispevkov : 541
Join date : 08/02/2010
Age : 82
Kraj : Maribor,Medič-5km zah.iz MB

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Zupi Pon 2 Dec - 21:42

V Italiji jih kar nekaj prodajajo. Takole za info-cene: od 3-4500.
http://www.subito.it/annunci-friuli-venezia-giulia-italia/vendita/moto-e-scooter/?q=guzzi%20centauro
http://www.moto.it/moto-usate/moto-guzzi/v-10-centauro/index.html
Tole vzemi bolj kot aspirin, da nam ne omagaš že kar takoj.
Lp Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1296
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Tor 3 Dec - 9:05

Hvala lepa za nasvete. Morda bom res kaj poklical.
Kar pa se tiče tujine, pa ne vem kako je potem s homologacijo, ker tej stroji nimajo niti Euro 1 za izpuh. Ko sem uvozil Bimoto iz IT sem imel za tri mesece težav zaradi tega ampak potem mi je hvalabogu Bimota napisala da je Euro 1 (čeprav ni) in rešila situacijo. Pa še boljši primerki so zelo daleč, tako, da enih 400 eur za prevoz ne uide, pa še DMV, pa še okoljska dajatev (za Bimoto me je prišlo skoraj 1000 eur samo dajatev). Ne vem zakaj ampak primerki blizu naše meje so večinoma totalno zanič - a je folk tako vzgojen, da ne pazi na svoje stvari ali kaj... skratka, pol že raje poskusim z Vikijem, če ga še ni prodal (v oglasu ga ni)...Smile
Morda bo kdo od slovenskih lastnikov prodal svojega Centaurota potem ko bo Guzzi končno ponudil novega roadsterja z novo 1400 mašino. Griso gre počasi ven.
LP
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Zupi Tor 3 Dec - 9:44

Uroš, ravno pri Centauru bi bil zelo pazljiv okoli nakupa. Če je lastnik z njim pretiraval, ga "teral" do skrajnih meja, zna biti kar precej stroškov s popravilom štiriventilske mašina.
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1296
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Tor 3 Dec - 9:46

Ja, vem ja. Ampak menjavo glav in jermenov imam v planu v vsakem primeru. Pri Damjanu seveda.
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Strom Tor 10 Dec - 19:59

Če je bilo vozilo že registrirano v EU, ga lahko pri nas homologiraš, neglede na eurox.

LP
Strom
Strom

Število prispevkov : 787
Join date : 25/11/2009
Age : 45
Kraj : Ljubljana

https://guzzi.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Sre 11 Dec - 8:37

A res. OK, potem je zdaj zadeva olajšana, čeprav je hkrati čudno, ker se stvari dandanes prej postrožujejo kot pa olajšujejo. Baje bodo npr. oldtajmerjem zelo omejili pravico do vožnje... Kot, da so oldtajmerji tako hud onesnaževalni problem.

Najbolje, da dobim sken dokumentov preden se odpravim na 10 urno vožnjo v Italijo s kombijem v eno smer in skene preverim pri LPP-ju, če bo šlo skozi.

Ampak bom še malo počakal, če se morda kdo javi na ta forum ali v Avtonet...
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Zupi Sre 11 Dec - 9:32

Bo kar držalo, kar pravi Primož. Mislim, da lani-2012 tega še ni bilo. Torej ne glede na letnik, če kupiš registrirano vozilo težav naj ne bi bilo, ampak birokrati pri nas...vseeno preveri.
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1296
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty uvoz

Objavlja  rdanilo Sre 8 Jan - 18:47

V oktobru 2013 sem sodeloval pri uvozu motorja iz Italije in vem iz prve roke, da lahko uvoziš vsak motor, ki je bil že registriran v državi članici EU, zato tudi potrebuješ originalno prometno dovoljenje. Pri homologaciji na tehničnem sta za motorje upoštevana izpust emisijskih plinov samo euro 2 in
euro 3. euro 1 in višji 4,5 so za osebna in druga vozila. stane 95€. najprej urediš to in greš s tem dokumentom na durs, tam pa DMV obračunajo tako. Če si plačal preko SEPA (bančno nakazilo) račun upoštevajo, če pa si plačal z gotovino in je na pogodbi "premalo" obračunajo po eurotax. za motor kot je centauro letnik cca 2000, 4000€ bi bil DMV 320€. Imaš program za izračun DMV in deluje. najvišji dmv je za motorje nad 1000ccm (999ccm je pod 1000ccm) in nad 75kw (74,9 je pod) to upoštevajo po podatkih iz original prometnega iz tujine. če bi imel centauro 1000ccm in 75kw bi bil dmv 520€. vozilo mora biti v originalnem stanju, vse predelave morajo biti že homologirane, če pa niso, boš pa imel potem veliko več dela. vse smo uredili v NM in ni bilo najmanjše težave. Ampak kot pravi Zupi, birokrati so birokrati. zadevo je treba sproti preveriti pa gre ok.
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Zupi Sre 8 Jan - 19:20

Evo, lahko začneš iskati.
Zupi
Zupi
Zupi

Število prispevkov : 1296
Join date : 26/11/2009
Kraj : Komenda

http://www2.arnes.si/~szupet

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Čet 9 Jan - 9:07

Hvala za izčrpne informacije.
Zdaj moram samo še najti motor v Italiji, ki ga italijanček ni totalno uničil (torej tisti 1 % od vse ponudbe)... in, ki ni ravno v Siciliji... he he.
LP
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty popravek

Objavlja  rdanilo Sre 22 Jan - 17:22

dodajam popravek v mojo razlago o uvozu motorja,  danes sem namreč govoril z nekom ki dela na homologacijah in mi je povedal, da je tudi za motorna kolesa emisijski razred EURO 1 in sicer se št. direktive začne z 97/24....... tako da bo to držalo. Tipično Slovensko, vsak si po svoje razlaga zakon. lp
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Čet 23 Jan - 8:16

A tko??? Jaz sem pa že sredi pogajanj z enim iz Torina. Jaz sem pa teden nazaj klical na LPP homologacije in so mi potrdili, da je dovolj, da je bil enkrat že registriran v EU in ne delajo problemov. Ah pol pa nič! Že tko bi moral za prevoz plačat 400 eur, kje so še DMV in koljska dajatev, pa sama homologacija, pa še kaj.
Hvala fantje za pomoč, ko vidim, da je tu preveč indicev, da bo kaj narobe, raje odneham. Bom pač čakal na koga iz Slovenije, da se okorajži za prodajo Centaurota, pa četudi bo dražji.
LP
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty re

Objavlja  rdanilo Čet 23 Jan - 15:54

hoj, mislim da si malo pomešal stvari. EURO standard je namenjen izračunu za plačilo davka na motorna vozila. Seveda ga lahko uvoziš, le če je EURO1 bo malo več davka kot EURO2 ali EURO3, samo v tem je razlika. vpiši v iskalno vrstico " izračun DMV" in ti bo vodilo do spletne strani DURS-a, klikneš na to stran in ti prenese program za izračun davka. Pazljivo vpiši vse podatke in ti izračuna koliko davka boš plačal. pazljivo mislim s tem, da prideš do točnega izračuna. vsako okno ima jeziček z možnostmi, npr. oa, motorno kolo, itd, vrsta goriva...,izpust EURO.... itd, vse to izpolni in prideš do vsote ki jo boš plačal. okoljska dajatev ni omembe vredna, to je nekaj centov na kg. 95€ je homologacija, DMV si izračunaš in to je to nič drugega, pa prevoz seveda. lahko me tudi pokličeš, če boš še kaj rabil lp
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Pet 24 Jan - 8:37

Aha, ok, vse jasno. Baje je smiselno dati v pogodbo čim nižjo ceno motorja. Hvala, lp.
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Pet 24 Jan - 8:44

Ja, po izračunu bi za motor katerega ceno bi dali 3000 v pogodbo prišlo 390 DMV, torej enih 900 EUR skupaj s prevozom in homologacijo. En dostojno ohranjen Centauro iz tujine te torej pride v grobem skupaj slabih 5000 EUR.
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty re

Objavlja  rdanilo Pet 24 Jan - 11:23

ja, to si izračunal na vrednost 3000€ za standard EURO1 = 390€, EURO2 je pa 240€, to je 150€ razlike. Če se resno dogovarjata naj ti pošlje scan prometnega dovoljenja pa boš na jasnem. Sicer so letniki okoli 2000 še EURO2. štos je v tem, ker to sam ne moreš vedet, ker pred letnikom se mi zdi 2000, še ni bilo direktive in štejejo modelno leto, ne pa prve registracije, nekaj takega. lahko ti na podlagi prom. dov. pove na homologaciji. jaz sem prosil če mi lahko pove kako bi sam to ugotovil, pa ni hotel. ne vem v čem je taka skrivnost. lp
rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty re

Objavlja  rdanilo Ned 16 Feb - 15:05

če še iščeš je en tudi na vzhodni strani meje.

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/moto-guzzi-centauro-v10-oglas-5731110

rdanilo
rdanilo

Število prispevkov : 64
Join date : 06/12/2009
Age : 63
Kraj : Dvor pri Žužemberku

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Uroš Pon 17 Feb - 8:11

Hvala, bom ponjuškal... Tipičen hrvat: samo 100 primerkov naj bi bjih bilo...ha ha ha. Drugače pa zgleda ok.
Uroš
Uroš

Število prispevkov : 20
Join date : 10/05/2011
Kraj : L'blana

Nazaj na vrh Go down

CENTAURO --- KUPIM !!! Empty Re: CENTAURO --- KUPIM !!!

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu